• Tuesday's Scores

    By: The Associated Press

    Updated:

    BOYS BASKETBALL=

    Bethesda Academy, Ga. 68, Beaufort Academy 30

    Heathwood Hall 59, Ben Lippen 55

    Hilton Head Christian Academy 56, Thomas Heyward Academy 54

    Hilton Head Prep 78, Colleton Prep 38

    John Paul II 56, St. Andrew's, Ga. 53

    Porter-Gaud 73, Pinewood Prep 57

    T.L. Hanna 55, Boiling Springs 35

    Class AAA Lower State=

    First Round=

    Bishop England 50, May River 48

    Dillon 66, Strom Thurmond 59

    Edisto 56, Lake City 55

    Georgetown 58, Swansea 57

    Loris 71, Brookland-Cayce 49

    Manning 61, Bluffton 54

    Ridgeland-Hardeeville 66, Lake Marion 44

    Class A Lower State=

    First Round=

    Bethune-Bowman 68, Creek Bridge 44

    Cross 55, Charleston Charter 37

    East Clarendon 54, St. John's 49

    Hannah-Pamplico 59, Military Magnet Academy 40

    Class AAAA Upper State=

    First Round=

    Greenville 65, Union County 60

    Class AAA Upper State=

    First Round=

    Camden 82, Carolina High and Academy 44

    Chester 72, Palmetto 62

    Clinton 70, Seneca 47

    Indian Land 62, Berea 49

    Pendleton 73, Chapman 57

    Southside 73, Columbia 43

    Walhalla 70, Broome 62

    Class A Upper State=

    First Round=

    Blackville-Hilda 79, Ware Shoals 58

    Denmark-Olar 59, McCormick 52

    Lewisville 98, Calhoun Falls 47

    McBee 59, Williston-Elko 56

    GIRLS BASKETBALL=

    Colleton Prep 32, Hilton Head Prep 29

    First Baptist 63, Northwood Academy 56

    Florence Christian 37, Wilson Hall 35

    John Paul II 37, St. Andrew's, Ga. 23

    Landrum 74, Ninety Six 32

    Trinity Byrnes School 47, Pee Dee Academy 42

    Class AAAAA Lower State=

    First Round=

    Carolina Forest 53, West Ashley 33

    Conway 47, Wando 45

    Fort Dorchester 73, Dutch Fork 63

    Irmo 44, Ashley Ridge 43

    Lexington 58, Socastee 52

    Spring Valley 82, Summerville 42

    Sumter 56, White Knoll 31

    Class AAAA Lower State=

    First Round=

    A.C. Flora 50, Hartsville 43

    Berkeley 43, North Myrtle Beach 38

    Crestwood 79, Dreher 44

    Lower Richland 44, Lakewood 21

    Myrtle Beach 56, Beaufort 19

    Orangeburg-Wilkinson 46, Darlington 34

    R.B. Stall 55, St. James 33

    Wilson 80, Cane Bay 29

    Class AA Lower State=

    First Round=

    Barnwell 53, Garrett Academy of Technology 33

    Batesburg-Leesville 56, Carvers Bay 38

    Latta 56, Silver Bluff 39

    Marion 62, Allendale-Fairfax 34

    Mullins 65, Academic Magnet 25

    North Charleston 56, Andrews 38

    Woodland 61, Chesterfield 36

    Class AAAAA Upper State=

    First Round=

    Dorman 64, Westside 34

    Gaffney 70, J.L. Mann 35

    Hillcrest 76, Clover 73

    Nation Ford 49, Greenwood 29

    Rock Hill 77, Mauldin 37

    T.L. Hanna 55, Boiling Springs 35

    Wade Hampton (G) 34, Fort Mill 10

    Woodmont 58, Spartanburg 36

    Class AAAA Upper State=

    First Round=

    D.W. Daniel 47, Union County 33

    Greenville 63, Blue Ridge 42

    Greer 46, Belton-Honea Path 38

    Midland Valley 55, South Pointe 52

    North Augusta 49, Ridge View 30

    Richland Northeast 72, South Aiken 25

    Westwood 64, Airport 36

    Class AA Upper State=

    First Round=

    Andrew Jackson 74, Ninety Six 32

    Blacksburg 60, Brashier Middle College 39

    Cheraw 42, Gray Collegiate Academy 35

    Christ Church Episcopal 54, Liberty 6

    Landrum 74, Ninety Six 32

    Saluda 53, Lee Central 46

    Southside Christian 48, Chesnee 30

    W.J. Keenan 61, Buford 27

    _

    Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

    Next Up: